Dokąd podróżują praktykujący chrześcijanie?

27 października, 2017 by Martina
Możliwość komentowania Dokąd podróżują praktykujący chrześcijanie? została wyłączona

Zarówno w Polsce jak i poza jej granicami znaleźć możemy wiele miejsc słynących z fenomenów natury duchowej, które się w nich dokonują. Przeważnie miało w nich miejsce Objawienie ewentualnie przywiązane są do postaci pewnego świętego. W podobnych miejscach częstokroć buduje się kościoły albo poważniejsze stanowiska kultu kościelnego, jakie ściągają do takiego miejsca tabuny wiernych z najdalszych miejscowości. Pielgrzymują oni do takich miejsc z wielką ufnością licząc na to, że modląc się tam w ich intencjach otrzymają konkretny owoc albo też zamierzają podziękować Panu Bogu za zyskane za wstawiennictwem opiekunów tego rodzaju miejsc sakralnych łaski.

Poniektóre z tych miejsc utrzymują własne obrzędowości peregrynacyjne oraz konkretne terminy, w jakich zawijają do nich licznie pątnicy z całego kraju, ewentualnie z konkretnego tylko rejonu. Na okres peregrynacji odrywają się oni od osobistych prozaicznych zajęć po to tylko by skoncentrować własną atencję całkowicie na Panu Bogu. Niekiedy przywożą z takich wyjazdów jakieś pamiątki, jakie są wspomnieniem odbytej peregrynacji. Bywają to z zasady malutkie statuetki, medaliki bądź krzyżyki, wielokroć z wizerunkiem patrona poświęconego miejsca.

Nadzwyczajne posłannictwo stanowią pielgrzymki piesze gdyż wyróżniają się one dowodem poświęcenia z jakim pątnicy dążą do celu. Peregrynacje piesze okrojone są współcześnie raczej do zakresu pewnego kraju, jednakże w dawnych czasach pątnicy podróżowali na własnych nogach po całej Europie. Współcześnie jeśli ktokolwiek zamierza wybrać się do sanktuarium w drugim kraju z zasady łapie autokar, ewentualnie samolot. Peregrynacja piesza zezwala na poznanie odmiennych ludzi oraz zespolenie się z ekipą pielgrzymów jacy wyrażają te same wartości, otwiera też rozum na Słowo Boże wygłaszane na jej szlaku.

Spora grupa ludzi odbywa pielgrzymki dorocznie i jest to dla nich widocznie trafniejsze rozwiązanie na wyciszenie się, a także wzięcie świeżej energii niż urlopowe wyjazdy, w których gustują osoby o materialistycznym podejściu do swej egzystencji.

Posted in Uncategorized