Mądrość wypływająca z Biblii

27 marca, 2018 by Martina
Możliwość komentowania Mądrość wypływająca z Biblii została wyłączona

Biblia ŚwiętaMłode osoby, zaś w szczególności dzieci, wymagają pewnych wzorców do odwzorowywania, postaci autentycznych, legendarnych albo półlegendarnych, które wyrażają określony poziom duchowy, który odtwarza konwencje jakie są społecznie akceptowalne. Planując wychować nowe pokolenia godnie akuratnie jest prezentować im należyte standardy, jakie godne są odwzorowywania. Bez przedstawiania ich oraz przy tolerowaniu niewłaściwego zachowania dochodzi do deprawacji. Nie da się polegać na tym, że dzieci samodzielnie zauważą w jaki sposób mogą postępować, odpowiednio jest też zwrócić uwagę na to z jakich miejsc pożyczają swe ideały.

Odpowiednie źródło ideologii życiowych jakie opłaca się kopiować zawiera Biblia. Nie sposób zakwestionować jej wartości edukacyjnych, tym bardziej jeżeli bazujemy na niej swój subiektywny światopogląd. Pełna jest ona istot, które są peryfrazami jednakowo pozytywnego jak i niewłaściwego postępowania. Nawet jeśli uznajemy, że niektóre opowieści z Biblii ze względu na swój okrutny wyraz nie przywierają aktualnie do naszych czasów (jak spalenie Sodomy i Gomory czy Potop) to nie możemy edukować młodzieży w przeczuciu, iż niezależnie jak się postępuje nie napotka nas nic strasznego. Biblia uczy nie wyłącznie tego, że za niegodne uczynki doświadcza ludzi sankcja, pokazuje także, iż godziwe sprawowanie spotyka się z rekompensatą. Naucza jednocześnie, iż Bóg jest łaskawy oraz wybacza (opowieść o synu marnotrawnym).

Zasugerujmy dzieciom aby systematycznie oglądały bajki z osobowościami biblijnymi, które poza pożytkiem rekreacyjnym posiadają także pozytywy oświatowe. Trochę starsze dzieci namawiajmy do przeglądania zbiorów historyjek z Biblii, które uzupełniane są nieraz wpływającymi na wyobraźnię rysunkami. Jest multum osób z Biblii, jakie godne są powtarzania, lub jakie głoszą iż wcale nie jest zanadto późno na nawrócenie. Zgłębiając ich istnienie dzieci nauczą się co jest dobre, zaś które działanie spotyka się z potępieniem. Od czasów Adama oraz Ewy potrafimy identyfikować dobro od zła, jednakowoż konieczne jest wskazanie dzieciom jaką z niniejszych możliwości obrać. Droga ku dobru jest pełna samozaparć oraz ofiarowania, a dostęp do niezliczonych ułatwień i igraszek, brak obowiązków pobudza do wyboru dróg na skróty, które biegną na manowce.

Posted in Uncategorized