Pomóż bliźniemu dostąpić Zbawienia

12 kwietnia, 2018 by Martina
Możliwość komentowania Pomóż bliźniemu dostąpić Zbawienia została wyłączona

Bóg, który nas stworzył na swe podobieństwo tak bardzo się o nas martwił, że poświęcił swego własnego Syna by dać nam szansę na zbawienie. I do dzisiaj doświadczamy plony tego wydarzenia, a od owego czasu znacznie łatwiej jest nam trafić do nieba. Wystarczy, że uwierzymy w to co nam objawiono.

Mimo wszystko mało kiedy na co dzień zastanawiamy się nad kwestią co to tak faktycznie znaczy wierzyć. We współczesnych nam czasach coraz częściej młodzież, lecz i nie wyłącznie, lekceważy chodzenie do Kościoła, działanie we wspólnocie, w dziele Pana naszego Chrystusa. Nie obstaje naturalnie nikogo do takiego działania zmuszać, bowiem wedle woli Boga każdy z nas jest wolny. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby sugerować ludziom najsłuszniejszą drogę. Wspaniałym tego typu rozwiązaniem będzie wręczenie bliskim jakiegoś skromnego dewocjonalia tak by stale miał go przy sobie. Wystarczy chociażby i prosty wizerunek św. Krzysztofa w postaci breloczka do kluczy od samochodu. Celem tego jest to aby taka określona osoba samodzielnie doceniła to, że potrzebuje przestawania z Bogiem. Do tego każdy musi dojść samodzielnie, jak wykazuje historia, każdy potrzebuje innej ilości czasu.

Zwyczajny medalik z postacią świętego jaki będzie noszony na szyi, nawet jeśliby jedynie odruchowo lub w geście uszanowania woli osoby, która nas nim obdarowała, pomoże w zapobiegnięciu wielu niekorzystnym zdarzeniom, a także przed nieodpowiednim zachowywaniem się. Po prostu w podświadomości ta osoba będzie pilnowała się czując obecność tego medalika, co nakłaniać ją będzie choćby do sekundy zastanowienia i rozwagi, która będzie niezbędna do odbycia kolejnych kroków. Także wielkość jak również obecność Twórcy jest schowana i w dewocjonaliach, jakie wyłącznie mają przypominać o jego chwale i ludzkiej marności. Jeżeli będziemy dysponowalibyśmy takim bibelot, to i my będziemy bardziej czuć jego obecność i pamiętać o niej.

Posted in Uncategorized